Makijaż permanentny

Makijaż permanentny – jest makijażem trwałym, polegającym na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich, hipoalergicznych pigmentów.

Mikropigmentacja jest dziedziną kosmetyki estetycznej, mającą na celu korektę, nadanie symetrii oraz upiększenie w sposób długotrwały poszczególnych partii twarzy (usta,brwi,powieki), ciała (skóra z bliznami, obwód brodawki piersiowej). Makijaż wygląda naturalnie i podkreśla urodę, wydobywa naturalne piękno i ułatwia codzienne życie osobom w każdym wieku. Pozwala na zachowanie perfekcyjnego wyglądu niezależnie od pory dnia i roku.


Wykonanie makijażu permanentnego wymaga precyzji i dokładności, dlatego sam proces powstawania makijażu może trwać od 1 do 2,5 godziny, w zależności od pigmentowanej strefy i rodzaju zmian.
Szczególną uwagę przywiązuję do omówienia pielęgnacji oraz sposobu postępowania po zabiegu, ponieważ od tego zależy efekt końcowy.

Efekt zabiegu utrzymuje się w zależności od typu i kolorytu skóry od 1 roku do 5 lat oraz wymaga okresowego wzmacniania. Z jednej strony ulega stopniowemu wchłanianiu, z drugiej podlega naturalnym procesom regeneracji naskórka.

Przez kilka dni po zabiegu następuje proces gojenia skóry, a kolor wydaje się ciemniejszy od wyjściowego. Następnie część pigmentu zostaje usunięta w procesie złuszczania naskórka, co powoduje, że implantowany barwnik staje się jaśniejszy.

Po 30 dniach proces regeneracji zostaje ukończony i zabieg można powtórzyć w celu ewentualnej korekty i wzmocnienia koloru.
Różnice w długotrwałości makijażu permanentnego pojawiają się w zależności od wieku fizjologicznego skóry. W skórze młodej, następują prawidłowe procesy immunologiczne i regeneracyjne, a więc eliminacja pigmentu jest szybsza.
W skórze dojrzałej procesy obronne są zaburzone ulegają spowolnieniu. Skóra jest cienka, sucha, w konsekwencji czego pigment implantowany jest głębiej i dłużej utrzymuje się w skórze. Na trwałość wpływa także właściwa lub niewłaściwa pielęgnacja, obecność procesów chorobowych, problemy endokrynologiczne, szkodliwe działanie promieniowania UV.


Przeciwwskazania:
-aktywna opryszczka
-stany zapalne lub choroby gałki ocznej (w przypadku pigmentacji powiek)
-ogólne złe samopoczucie
-ciąża
-stosowanie kremów z retinolem lub peelingi
-cukrzyca
-aspiryna
-leki i substancje światło uczulające (antybiotyki, alkohol, nagietek, rumianek, dziurawiec)

 Kreska górna

10846016_1569347676613103_1441346085257844594_n kr

Przed zabiegiem i po wykonaniu kreseczki

perma

Zdjęcie 1- kreseczki przed korektą i zaraz po korekcie 2 i 3


Brwi metodą włoskową

msmam pemmmper


Brwi metodą włoskową lub cienia – 800
Kreski górne – 550
Kreski dolne – 450
W cenę zabiegu wliczona jest korekta i znieczulenie