Karboksyterapia – Nowość!!!

                                   Karboksyterapia – Nowość w medycynie estetycznej!

 

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej.

Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca.

Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do :

-odmładzania skóry i redukcji zmarszczek

-redukcji cellulitu

-redukcji rozstępów i blizn

-redukcji zasinień wokół oczu

-redukcji tkanki tłuszczowej

-poprawa kondycji włosów (problem z łysieniem)

-zaburzeniami krążenia

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2) 

KARBO

JAK DZIAŁA KARBOKSYTERAPIA?

Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. CO2 wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością.

Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen.

Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy.

Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

CZY CO2 STOSOWANY W KARBOKSYTERAPII JEST SZKODLIWY ?

CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik.

Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to  więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Dwutlenek węgla podawany jest za pomocą urzadzenia  CARBOXYTHERAPY MEDIKA , które reguluje jego przepływ i temperaturę. Dzięki specjalistycznej aparaturze i przy pomocy cienkiej igły, gaz zostaje aplikowany pod skórę.

Podczas zabiegu można poczuć niewielki ból, ukłucie i rozpychanie pod skórą. Dwutlenek węgla łatwo i szybko rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas cienkie linie i uwypuklenia. O tym, jak długo trwa zabieg, decyduje ilość podawanego gazu. 

Redukcja zmarszczek pod oczami to zaledwie kilka minut a rozstępy na udach ok.15-20 min. Aby zabieg przyniósł najlepsze efekty, należy go wykonać w serii 10-12 zabiegów w odstępach tygodniowych. W przypadku leczenia rozstępów, wiotkości skóry,nadmiaru tkanki tłuszczowej czy cellulitu, na efekty trzeba czekać od 6-12 tygodni.

JAK WYGLĄDA SKÓRA PO ZABIEGU?

miejscu wprowadzenia igły widoczne są mikroślady, które znikają po kilkunastu minutach, podobnie jak zaczerwienienie w miejscu gdzie rozchodzi się gaz. Istnieje niewielkie ryzyko powstawania siniaczków w miejscu wkłucia igły.

Szerokie spektrum działania gazu pozwala na mnogość zastosowań leczniczych:

 1. najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów

 2. alternatywa dla liposukcji

 3. minimalizowanie rozstępów (60-80%)

 4. usuwanie zmarszczek

 5. przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała

 6. minimalizacja worków i cieni pod oczami

 7. redukcja podwójnego podbródka

 8. wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów

 9. zwiększanie grubości skóry

                                                                      Wskazania

REWITALIZACJA OKOLIC OCZU

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego wymaga starannej pielęgnacji. Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturów oczu uruchomionych zostaje kilka mechanizmów wydatnie poprawiających wygląd skóry. Jednymi z wielu będą stymulacja produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) oraz działanie lipolityczne( redukujące tkankę tłuszczową).

Wskazania:

 • Worki i cienie okolic oczu

 • Zmarszczki statyczne okolic oczu

 • Poduszeczki tłuszczowe okolic oczu

REWITALIZACJA SKÓRY SZYI, DEKOLTU I DŁONI

Głównym celem karboksyterapii okolic szyi, dekoltu i dłoni jest spowodowanie stymulacji procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze a zatem jej pogrubienie. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych wpływa również dodatnio w związku z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych co przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.

LOKALNE AKUMULACJE TŁUSZCZU I CELLULITU

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu.

Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.

Karboksyterapia odtłuszczeń i celulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.

ROZSTĘPY

Rozstępy są wrzecionowatymi pasmami , występującymi najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersiach. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej.

Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Do dnia dzisiejszego nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian. Najskuteczniejszą techniką jest terapia dwutlenkiem węgla, która przy optymalnych warunkach i współpracy poddawanego zabiegowi jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%.

Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Powyższe implikuje sprawniejszą pigmentację skóry (co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry).

Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływie na wyrównanie miejsc zmienionych. Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień.

Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd.

BLIZNY

Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany.

Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni.

Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Leczenie można rozpocząć około 6 tygodni po zagojeniu się rany.

Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.

 

                                                            Przeciwwskazania

 • Ciąża

 • Ciężka niewydolność nerek

 • Ciężka niewydolność płuc

 • Ciężka niewydolność serca

 • Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

Efekt po serii zabiegów:

Efekty po 8 zabiegach na okolicę oczu:

 

cellulit karbo

Ceny 

 • Twarz – 200 zł
 • Twarz, szyja – 225 zł
 • Twarz, szyja, dekolt – 250 zł

Zapłać za 6 zabiegów a 1 dostaniesz GRATIS!!!

                 8 zabiegów  a  2 dostajesz GRATIS!!!

 

Cienie i sińce pod oczami – 100 zł    seria 10 zabiegów 700 zł

Podbródek – 150 zł

Rozstępy/blizny – 180 zł

Rozbijanie lokalnego nagromadzenia tłuszczu:

 • Brzuch – 150 zł
 • Uda – 200 zł
 • Ramiona -150 zł